Network Altyapı Sistemleri

Kurumların sahip olduğu tüm altyapı sistemlerinin hızlı ve verimli çalışabilmesi için network altyapısı çok önemlidir.

Network sistemlerinin işletmenizin ihtiyacına uygun, güvenilir, ekonomik ve sürdürülebilir olarak tasarlanıp, uygulanması gerekmektedir.

Network sistemleri çözümleri belirlenmeden önce müşterinin ihtiyaç analizi yapılmaktadır. Mevcut yapısı ve mevcut ihtiyaçları ele alınır. Gelecekte firmanın yada kurumun ulaşabileceği konum göz önünde bulundurularak, ağ altyapısı ve topolojisi genişletilebilir olarak tasarlanır.

Her türlü aktif network cihazının kurulumunu konusunda tecrübeli personelimiz tarafından yapılır ve periyodik kontrollerle sistemli bakımı yapılır.

Network Altyapısı ve Kablolama hizmeti kapsamında verdiğimiz hizmetler:

 • Yapısal Kablolama Hizmetleri
 • CAT-5, CAT-6 Network Kablolama Hizmeti
 • Sistem Odası Kurulum ve Düzenleme Hizmeti
 • Kabinet Montaj ve Temin Hizmeti
 • Patch Panel, Switch Montaj ve Test Hizmeti
 • Fiber Optik Kablolama, Sonlandırma ve Ölçüm Hizmeti
 • Kablosuz Ağ Kurulum ve Ekleme Hizmeti
 • Kanal Çekme ve Yapılandırma Hizmeti
 • Kesintisiz Güç Kaynağı (UPS) Montajı
 • Kesintisiz UPS Hattı Kurulum ve Test Hizmeti
Fiber Optik Sistemler

Kablolu sistemler, çok daha karmaşık ihtiyaçlara cevap verir. Kablolama ayrıca veri akışının kontrolünü de daha iyi sağladığı için özellikle çalışma hayatında vazgeçilmezdir. Öte yandan geliştirilen fiber optik sistemler, taşıma kapasitesi ve hızını arttırarak kablolu sistemlerin daha önce sahip olduğu dezavantajları da ortadan kaldırmıştır. Bu anlamda kablosuz sistemler ve fiber optik sistemler birbirinin alternatifi olmak yerine tamamlayıcısı halini almıştır.

Fiber Optik Sistemler teknolojinin baş döndürücü bir hızla gelişmesi sonucu çok fazla bilgiyi, çok daha hızlı ve uzak mesafelere ışık hızında iletilmesini sağlayan sistemlerdir.

Son yıllarda, ses ve datanın yanı sıra yangın algılama, alarm, kartlı geçiş, kamera, bina yönetim sistemleri gibi pek çok altyapı sistemlerinin IP tabanlı sistemleri kullanmaya başlaması nedeniyle, Network altyapısı bu tarz binaların en kritik sistemi haline gelmiştir. Yapısal kablolama altyapısı bu tip binaların ya da kuruluşun tüm ticari süreçlerinde oldukça önemli bir rol oynaması sonucunu doğurmuştur.

Farklı sistemlerin IP tabanlı iletişimin tek bir network sistemi üzerinden bütünleştirilmesi ise fiber optik teknolojisi üzerinden gerçekleştirilmektedir. Bu sistemler fiber optik haberleşme ile sağlamış oldukları yüksek bant genişliği ve yüksek hız desteğinin yanı sıra uzak mesafelere kadar iletişime imkan tanıması açısından bina içi omurga kablolaması için en ideal iletişim aracı olmuştur.

Günümüzde fiber optik teknolojisi artık sadece telekom ve yerel alan ağlarında değil, havacılık, otomotiv sektöründen, güvenlik ve zayıf akım sistemleri ne kadar bina içi zayıf akım sistemlerinin tamamında uygulanabilen yaygın bir teknoloji haline gelmiştir.

Bireylerin ve kurumların gelir seviyelerin yükselmesine paralel olarak teknolojik çözüm ve ürünlerde değişim ve farklılaşma,arge çalışmaları ve üretim faaliyetleri hızlıca gerçekleşmesi kaçınılmazdır. Yeni ürünlerin ve çözümlerin geliştirilmesinde amaç kullanıcılara daha fazla konfor ve faydanın sağlanmasıdır. Fiberin maliyeti yüksek olmasına karşın, sağladığı avantajlar (yüksek hız, bant genişliği, mesafe kısıtı olmaması, bilgi güvenliği ve daha az alan kaplaması) nedeniyle tüm sektörlerde Telekom, yerel alan ağlarında (Ofis, Banka, AVM, Otel), havacılık, otomotiv sektöründe, savunma sanayinde, güvenlik ve zayıf akım sistemlerinde başarıyla kullanılan yaygın bir teknolojidir.

Sistem Odası Kurulumu

Sistem Odası Kurulumu, (Data Center, Server Odası Kurulumu) özellikle kurumsal olan yada kurumsal olma hedefindeki kurumlar için hayati öneme sahiptir.

Bir firma için Sistem Odası, server sistemlerinin, network ekipmanlarının, iletişim ekipmanlarının bulunduğu ve tüm bu sistemlere giden kablolama sisteminin sonlandırıldığı yerdir. Ayrıca verdiğimiz diğer hizmetler; Kanal Çekme ve Yapılandırma, Kabinet Montajı, UPS Montajı ve Network Cihazları Montaj ve Kurulumu.

Network Altyapı Sistemleri ürünlerimiz hakkında daha fazla bilgi almak için lütfen aşağıdaki butona tıklayın.

 • 24/7 Destek
 • Kaliteli Hizmet
 • Uygun Fiyatlar
 • 15 Yıllık Tecrübe
 • Yüksek güvenlik
 • Müşteri Memnuniyeti
Whatsapp
1
Whatsapp
Sağlıklı günler.
Bilgi veya teklif almak ister misiniz?