Protecting

From

Thefts and intruders

Same Day Callout

Extensive Range of Products

Excellent Customer Service

View Details

İkon Teknoloji'ye Hoşgeldiniz.

İkon Teknoloji, proje özgünlüğüne göre yapılandırılan Güvenlik Ürünlerinde, eksiksiz bir şekilde entegre edilmiş güvenlik kameraları, kontrol sistemleri, yangın alarmları gibi tekil ürünlere kadar, birçok uygulamayı kapsayan ve tüm sektörlerin ihtiyaçlarını karşılamak amaçlı farklı ürünler kullanılabilmekte olup, akıllı teknolojiler sayesinde tasarlanan tüm güvenlik sistem bileşenleri, kullanıcıların yaşam kalitesini arttırmak ve beklentilerini karşılamak için üretici garantisinde sunulmaktadır. Bütün bunlar ihtiyaç duyulan bir güvenlik sisteminin yatırım maliyetinden ziyade kullanım maliyetinin kabusa dönüşmemesi için önemlidir. Bu bağlamda İkon Teknoloji kaliteden ödün vermeden en kapsamlı ve profesyonel çalışmalar ile siz değerli Müşterilerimize hizmet sunmaktayız.

Hakkımızda

Hizmetlerimiz

Günümüzde, Ağ tabanlı Video Gözetim Sistemleri Çözümleri yüksek kaliteli ve düşük maliyetli ürünlerle güvenliğin ötesine geçiyor.

Detaylı İncele

Ağ Tabanlı (IP) Video Gözetim Sistemleri

Ağ Tabanlı (IP) Video Gözetim Sistemleri

Toplu kullanım alanlarında bulunan kişileri duyuru ve ilanlar hakkında bilgilendirmek, acil durumlarda kişilerin güvenli bir şekilde bulundukları ortamdan tahliyelerini sağlamak

Detaylı İncele

Seslendirme ve Acil Anons Sistemleri

Seslendirme ve Acil Anons Sistemleri

Geçiş Kontrol Sistemleri insanların belirli bir yere giriş ve çıkışlarının belirlendiği, sınırlandırıldığı, gruplandırıldığı ve kontrol altında tutulduğu sistemlerin tümüne verilen isimdir.

Detaylı İncele

Geçiş Kontrol Otomasyon Sistemleri

Geçiş Kontrol Otomasyon Sistemleri

Panasonic 30 yılı aşkın süredir küçük ve büyük ölçekli yapılar için uygun yangın algılama ve alarm sistemi çözümleri üretiyor.

Detaylı İncele

Yangın ve Gaz Algılama Alarm Sistemleri

Yangın ve Gaz Algılama Alarm Sistemleri

Sistemin merkezini alarm paneli oluşturur. Panele bağlı algılama cihazları acil durumda alarma geçerler.

Detaylı İncele

Elektronik Alarm Sistemleri

Elektronik Alarm Sistemleri

Kurumların sahip olduğu tüm altyapı sistemlerinin hızlı ve verimli çalışabilmesi için network altyapısı çok önemlidir.

Detaylı İncele

Network Altyapı Sistemleri

Network Altyapı Sistemleri

Güvenlik, aydınlatma, iklimlendirme, ısıtma ve görüntüleme gibi birbirinden bağımsız birimleri ve cihazları

Detaylı İncele

Akıllı ev sistemleri

Akıllı ev sistemleri

Kent Güvenlik Yönetim Sistemi (KGYS) eski adıyla Mobese Sistemleri, şehrin huzurunun, güvenliğinin ve asayişinin sağlanmasını amaçlar.

Detaylı İncele

Kent Güvenlik ve Yönetim Sistemleri

Kent Güvenlik ve Yönetim Sistemleri

İletişim altyapısı projelendirilirken her metresinde, her noktasında, ince hesaplar gerektiği artık kaçılamayacak bir gerçek.

Detaylı İncele

PROJELENDİRME

PROJELENDİRME

Neden Bizi Seçmelisiniz?

24/7 Destek

Türkiye’nin neresinde olursa olsun, yaptığımız işler için, en kısa sürede teknik destek sağladık.

Uygun Fiyatlar

Uygun Fiyat Politikası ile müşterilerimizle karşılıklı güvenin sağlanmış olduğu uzun soluklu işbirliğini hedeflemekteyiz.

Yüksek güvenlik

Veri güvenliğine büyük önem veriyor, müşterilerimizin kesintisiz ve güvenli hizmet almaları için gereken tüm tedbirleri alıyoruz.

Kaliteli Hizmet

İhtiyaçlarınızı en az maliyetle, en etkin biçimde karşılayabilmek kalite anlayışımızın ilk hedefidir.

15 Yıllık Tecrübe

Türkiye genelinde 15 yılı aşan iş tecrübemiz ile kaliteden ödün vermeden   tecrübemizi müşterilerimizin faydasına sunuyoruz.

Müşteri Memnuniyeti

Alanlarında tecrübeli ve konusunda eğitim almış uzman personeliyle, hizmet kalitesini sektöre yeni bir soluk getirme amacı ile hizmet vermekteyiz.

İşleyiş Sürecimiz

İhtiyaç

İhtiyacınıza göre hizmet seçin

Talep

Telep ettiğiniz hizmeti yollayın

Onay

Talep onayınız ekibimiz tarafından yapılır

İş Teslimi

Verilen termin süresinde iş teslim edilir

Daha fazlasını öğrenmek ister misin?
Lütfen Bizi Arayın !

Sıkça Sorulan Sorular

GÜVENLİK KAMERASI ALIRKEN NELERE DİKKAT EDİLMELİ ?

Kamera sistemi alırken dikkat edilmesi gerekenler

Sistem bileşenlerini tanımaktan geçer. Geleneksel bir kamera sistemi, güvenlik kamerası, kayıt cihazı, görüntülerin kaydedildiği harddisk ve adaptörlerden oluşur. Bu bileşenlerin her biri, ihtiyaca ve sistemin kullanılacağı mekânın özelliklerine göre seçilmektedir ve sonrasında rahatlıkla değiştirilebilir. Örneğin mevcut bir sistemde 10 günlük bir kayıt süresi yeterli geliyorken 20 günlük bir kayıt süresi talep edildiğinde, mevcut harddisk’i daha yüksek kapasiteli bir harddisk ile değiştirmek yeterli olacaktır. Sistemler her zaman büyümeye açıktırlar ancak örneğin her kayıt cihazı yüksek kapasiteli değildir. İleriki büyümeleri de hesaba katarak bir keşif ve ihtiyaç listesi oluşturmak, doğru tercihleri doğru maliyetlerle yakalamak için çok önemlidir.

Surveillance Scam Kit
CCTV Design House
Counting Technology
Smart Clamp Claws

GÜVENLİK KAMERASI NASIL TAKTIRABİLİRİM ?

Öncelikle Ücretsiz Keşif Formumuzu doldurabilir

yada bizlere0(232)4254462 numaralı telefonumuzdan bizlere ulaşabilirsiniz. Uzman teknik ekibimiz yerinde keşif yaparak sizlere uygun olan kamera çözümlerini birlikte değerlendirebilirsiniz. Uygun olan seçiminiz doğrultusunda iş programına göre montaj kurulum ve kullanım eğitiminden sonra sizinde artık bir kamera sistemine kavuşmuş olursunuz.

Automatic Detection
Reducing False Alarms
Addressable Fire Alarm System
Remotely Monitored Fire Alarm

Neden yüksek çözünürlüklü kameralar kullanmalıyız?

ip kamera sistemleri çözünürlükleri yüksek olursa,

görüntüdeki detay o kadar doğru olur. Analog kameralar genelde aşağı yukarı 0.1 megapiksel (CIF) görüntüleri kaydederler. Bununla beraber, 3.1 megapikselli bir ip kamera aşağı yukarı 30 kat daha çok detay kaydediyor. Bu, 360 ° panoramalar da dahil olmak suretiyle daha büyük görüntü alanlarının kaydedilmesini mümkün kılar. Önemli ölçüde kameraların sayısını ve bundan dolayı maliyetleri düşürür. Örneğin, benzin istasyonunun dört şeridi normalde böyle bir görev için gerekli olan dört standart ip kamera yerine tek bir balık gözü kamera yani fish eye ile kaydedilebilir.

Centralized Control Panel
Surveillance Monitoring
Video Analysis
Live Recording

Kameraların özelliklerinin doğru olup olmadığını nasıl anlayabilirim.?

Kamera aynı anda üç video akışını destek veriyor.

Ayrıca hareket algılama, gizlilik maskesi, video maskesi alarmı, görüntü anlık görüntüsü, mahalli kayıt ve TF kartı, gürültü çıkarma, background ışığı telafisi, WDR fonksiyonleri vb. Ile depolama sağlar. Alarm e-posta gönderme ve FTP yüklemeyle ilişkilendirilebilir.
VH110-A2 serisi HD 2MP düşük ışık IP kameralar, iletişim, hükümetler, okullar, fabrikalar, garajlar, depolar ve düşük ışık koşullarına sahip ve yüksek çözünürlüklü görüntü kalitesine ihtiyaç duyulan diğer durumlarda yaygın biçimde kullanılmaktadır.

Customer Enter/Exit Counts
Mapping Customer Journeys
Identifying Store Performance
Event Based Analysis

ip kamera sistemimi yoksa analog kameramı yaptırmamız lazım

Müşterilerimizden en fazla aldığımız sorular içerisinde

Evine yada işyerine yaptırmak istediği kameranın ip kamera sistemleri yada ahd analod kamera sistemleri ile ilgili olduğu. firmamız her iki sistemide kurmaktadır. ahd kamera sistemi dediğimiz kurulumda altyapıda kullanılan kameraların kabloları cctv 4+1 kablo yada rg6 u6 kablo dediğimiz uydu kablosu kullanılmaktadır. ahd kamera sisteminde her bir kameraya ayrı ayrı kablo çekilmektedir. ve kullanacağımız kamera kayıt cihazının desteklediği ölçüde kamera takılabilmektedir. ahd kamera sistemleri ip kamera sistemlerine göre maliyet açısından daha avantajlıdır.ip kamera sistemleri ankaranın ahd kamera sisteminden en büyük özellik ve farkı istenildiği takdirde kamera sayısının artması veya yükseltilmesi daha az maliyetli ve daha kolaydır. örnek vermek gerekirse 1.3 mp ahd kamera ile 1.3 mp ip kamera arasında görüntü çözünürlüğü olarak pek fark yoktur. netlik olarak birbirine çok yakındır.

Local File Storage
Remote Video Monitoring
Mobile Monitoring
Secure Wireless Transmission

İş yerime kamera mı yoksa alarm mı kurmalıyım?

Sizlere öncelikle alarm sistemi kurdurarak

Siz ev ya da iş yerinizde olmadığınızda zamanlarda meskenlerinize girilmesini önleyecek bir sistem kurdurmanızı tavsiye etmekteyiz. Eğer imkanınız var alarm sistemini kamera sistemi ile desteklerseniz güvenlik seviyenizi maximuma çkarmış olursunuz.

False Alarm Reduction
Fact-Based Responses
Greater Customer Safety
Videofied System

ALARM SİSTEMİ NASIL ÇALIŞIR VE KULLANIM ALANLARI NERELERDİR ?

Alarm sistemi, konut ve işyerleri için özel olarak tasarlanmıştır.

Kişilerin korunmasına, maddi değer taşıyan eşyanın korunması kadar önem verilmiştir. Yaşayış tarzını esas alır, içeride yaşayan kişilerin hareket özgürlüklerine öncelik tanır ve koruma konseptini bunun çevresinde kurar.
• Hırsızlık teşebbüsü olduğunda siren çalar, telefon ile Haber Alma Merkezine alarmı veya girişi bildiri. Merkez gerekli yerlere haber verir, istenirse siren kapatılabilir;
• Yaşanan mekanda istenen her odayı, kapıyı, pencereyi ayrı ayrı koruma altına alabilir;
• Panik tuşları yardımıyla içeride soygun, yangın veya sağlık sorunu olduğunu merkeze anında bildirebilirsiniz;
• Her türlü önleme rağmen gasp durumunda bile, alarm sistemini devreden çıkartmaya zorlandığınızda, kullanacağınız özel şifre ile bunu merkeze sessizce bildirebilirsiniz;
• Duman algılayıcısı ile yangını henüz başlangıç aşamasında haber verir;
• Uzaktan kumanda ile kurulup kapatılabilir;
• Alarm durumunda içerideki sesleri dinleme, hoparlörle anons yapma olanağı sağlayan ek üniteler bağlanabilir;
• Kendi çalışmasını sürekli kontrol eder, arızasını kendi tespit ederek Haber Alma Merkezine bildirir;
• Elektrik kesintilerinden etkilenmemesi için dahili bataryası vardır;
• Telefon hattı üzerinden kumanda edilebilmesini sağlayan ek ünite bağlanabilir;
• Gprs modül kullanılmışsa Telefon hattının kesilmesi durumunu da sürekli kontrol eder ve gerektiğinde haber verir;
• İçeride yaşayan herkes için ayrı 32 değişik şifre kullanma imkanı mevcuttur;
• Dahili hafızası vardır, son 127 işlemi kaydeder;
• Alarm Merkezine bağlanabilir ve bu şekilde tüm alarm işlemlerinin 24 saat uzman personel tarafından izlenerek size bildirilmesine olanak tanır;
• Mekan değişikliklerinde rahatlıkla taşınabilir;
• Hem kablolu, hem de kablosuz SİSTEMLER mevcuttur.
• Sistem kurulmadan önce keşif yapılır. Bu doğrultuda sistem tasarlanır ve bütçeniz çerçevesinde gerçekleştirilir.

Proactive Detection
Efficient Monitoring
Global Visibility
Customized Alerts

EVCİL HAYVAN BESLİYORUM. ALARM SİSTEMİ KULLANABİLİR MİYİM ?

Normal hareket algılayıcılar, serbest dolaşan ev hayvanlarını gördüklerinde de alarm verirler.

Bu nedenle bilhassa evde kedi, köpek, kuş beslendiğinde özel çözümler üretmek gerekir. Daha fazla pencere kontağı kullanmak, Pır’ları yerden belirli bir yüksekliğe kadar olan bölümdeki hareketi algılamayacak şekilde ayarlamak, hayvanların evin hırsız girmesine karşı duyarlı bazı bölümlerine girmelerini önlemek gibi önlemler alınabilir. Bunların yanında, belirli bir boya kadar hayvanları algılamayan özel PIR çeşitleri de mevcuttur. Siz içeride Yokken… Alarm sisteminizin bütün algılayıcılarını devreye alırsınız. Birkaç saatliğine veya aylarca dışarıya çıkmış olabilirsiniz. Alarm sisteminiz bu süre içinde aralıksız görev yapacaktır. Elektrik kesintilerine karşı bataryası olacaktır. Telefon hattı kesilmediği sürece dünyanın her yerine haber ulaştırabilecektir. Size veya istediklerinize, arızalanması veya alarm çalması durumunda haber verecektir. Alarm durumunda siren çalarak çevreye sinyal yayacaktır. Siz içeride iken… İçeride yaşarken de alarm sisteminizin bir kısminı çalıştırabilirsiniz. Örneğin gece yatarken veya çocuğunuz evde yalnız iken, dış kapı ve pencerelerin açılması durumunda veya yangın halinde alarm çalmasını isteyebilirsiniz. Evde gece kullanmadığınız odalarda bir canlı hareket ederse de alarm çaldırabilirsiniz. bir alarm sisteminin belki de parayla ölçülemeyecek değerini, siz içeride iken koruma özelliği oluşturur. iyi tasarlanmış ve kurulmuş bir alarm sistemi, korunmaya muhtaç aile bireylerinin evde daha huzurla yalnız bırakılabilmelerini sağlar. işyerlerine Özel. Yoğun ışıklı işyeri ortamları için profesyonel tip hareket algılayıcısı bulunmaktadır. Vitrinli ortamlarda cam kırılma algılayıcısı yaygın olarak kullanılmaktadır. İşyerinizde çalışan her kişiye ayrı şifre vererek, personel denetimi yapma şansınız da bulunmaktadır.

Real-time Notification
Key- less Electric Lock
Card and PIN option
Bio-metric Fingerprint Option

ELEKTRİK KESİLİRSE ALARM SİSTEMİM ÇALIŞIR MI ?

Sistem 24 saat akü voltajı ile desteklenmektedir.

Elektrik kesintilerinde akü sisteminizi 24 saatlik süre boyunca çalıştırmaya yeterli olur.

Complete Wireless Technology
Control on Unauthorized Use
Evaluate the Power Consumption
Ease of Installation

Biten Projelerimiz

Hemen Teklif Alın

İlgilendiğiniz hizmet:

  Ağ Tabanlı (IP) Video Gözetim SistemleriYangın ve Gaz Algılama Alarm Sistemleri
  Seslendirme ve Acil Anons SistemleriElektronik Alarm Sistemleri
  Geçiş Kontrol Otomasyon SistemleriNetwork Altyapı Sistemleri
  Akıllı ev sistemleriKent Güvenlik ve Yönetim Sistemleri

  Referanslarımız

  Whatsapp
  1
  Whatsapp
  Sağlıklı günler.
  Bilgi veya teklif almak ister misiniz?