Kablolama

Yapısal Kablolama:

Data ( bakır ve fiber) , ses, Şebeke, UPS ve güvenlik sistemi sinyallerinin sorunsuz bir şekilde iletimini sağlamak ve bu sistemleri tek bir çatı altında toplayarak yönetebilmeye ve gerektiğinde genişletmeye imkan sağlayan bir network altyapı çalışmasıdır.

Altyapı ve Yapısal Kablolama ;

hizmetleri ile kurumların en önemli gereksinimlerinden biri olan veri ve enerji transferinin, düzgün bir şekilde gerçekleşmesi amaçlanmaktadır.

CAT 5 , CAT 6 , alt yapı ve yapısal kablolama üzerinde çalışan bilgisayar ağları gelişmiş ses ve data hizmetleri için mükemmel bir alt yapı sağlamaktadır.

Yapısal kablolama ile data, telefon, güvenlik, şebeke ve UPS elektrik sistemlerine ait kablolama alt yapısı tek bir çatı altında toplanarak, entegre ve esnek bir çalışma alanı sunulmaktadır.

Altyapı ; kablolar, data plug, data prizi, patch panel, kabinet gibi pasif ekipmanlardan oluşmaktadır. Düzgün bir şekilde kurulmuş olan bir network yapısı, telefon, haberleşme ve güvenlik sistemlerinin temel unsurunu oluşturmaktadır. Bu şekilde Altyapı ve Yapısal Kablolama ile çalışan firmalar ihtiyaçlarını çok uzun süre karşılayabilmektedir.

Data Yapısal Kablolama çalışmalarında yüksek kalitede ürünler kullanılır ve kuruluş sonrasında gerekli testler yapılır. Daha iyi ağ aktarım hızı sağlamak için, çoğunlukla fiber çözümler kullanılmaktadır.

Data Yapısal Kablolama Çeşitleri

Uçtan uca altyapı yapısal kablolama çözümleri belirli kategoriler ile tarif edilir.

Data kablolama çözümünün kategorisi veri aktarım hızını belirler.

CAT 5 KABLOLAMA

Cat 5 Kablolama, 100Mbit/s Ethernet hızına kadar tüm yerel ağları destekleyen açık esnek bir alt yapı sağlar.

CAT 5 E KABLOLAMA

Cat 5 e Kablolama , Yerel ağlar (LAN) için 1000Mbit/s hızına kadar destek (Gigabit Ethernet) verir.

CAT 6 KABLOLAMA

Cat 6 Kablolama , daha yüksek performanslı (250 Mhz) kablolama sistemleri sağlar. Gelecekte daha yüksek hızları destekleyeceği düşünülen Cat 6, şu an için 1 Gigabit´e kadar destek vermektedir.

CAT 7 KABLOLAMA

Cat 7 Kablolama, 600 mhz hız desteği sağlar ve tamamen´shielded´ yapıdadır. Cat 5 ve Cat 6 ‘ nın iki katından daha fazla bant genişliği sağlar, fakat daha pahalı ve hacimlidir.

FİBER OPTİK KABLOLAMA

Gigabit , Ethernet ve 10 Gigabit Ethernet Backbone teknolojileri ile, yüksek hızlı fiber optik sistemleri için uygundur. OM1, OM2, OM3 ve OS1 gibi ikinci jenerasyon fiberler kullanılır.

Yapısal Kablolama ürünlerimiz hakkında daha fazla bilgi almak için lütfen aşağıdaki butona tıklayın.

  • 24/7 Destek
  • Kaliteli Hizmet
  • Uygun Fiyatlar
  • 15 Yıllık Tecrübe
  • Yüksek güvenlik
  • Müşteri Memnuniyeti
Whatsapp
1
Whatsapp
Sağlıklı günler.
Bilgi veya teklif almak ister misiniz?