Seslendirme ve Acil Anons Sistemleri

Toplu kullanım alanlarında bulunan kişileri duyuru ve ilanlar hakkında bilgilendirmek, acil durumlarda kişilerin güvenli bir şekilde bulundukları ortamdan tahliyelerini sağlamak ve ortamda hoş bir ambiyans oluşturmak adına binalarda müzik yayını yapmak amacıyla kullanılan sistemlerdir.

Kurulan sistemler, yangın algılama ve alarm, hava alanlarında kullanılan uçuş bilgi sistemleri gibi sistemlerle entegre olarak çalışabilmekte, otomatik anonslar ve bilgilendirme mesajları önceden programlanarak sisteme verilebilmektedir.

Acil Anons ve Seslendirme Sistemleri, kullanım alanı oldukça fazla olmakla birlikte genellikle uyarı, bildiri ve benzeri durumlarda büyük bir kitleye ulaşmak ve hitap etmek amacıyla tercih edilmektedir. Genel olarak kurumlar ve işletmeler, stadyumlar, çok katlı binalar, alışveriş merkezleri, fabrikalar, hastaneler, okullar gibi toplu alanlarda kullanılmaktadır.

Genel Seslendirme ve Anons Sistemleri kullanımında amaç sadece müzik yayını ve anons yapılabilmesini sağlamak değil, yayının anlaşılabilir, güvenli ve sürekli olmasını da sağlamaktır.

Seslendirme ve Anons Sistemleri projesi aşamasında diğer sistemlerde de olduğu gibi öncelikle sistemin kurulma amacı belirlenip, sonrasında mekânın fiziksel özelliklerine göre amaca uygun, ihtiyaca cevap verecek şekilde proje geliştirilip, bu projeye uygun ürünler belirlenmelidir. Özellikle seslendirme sistemi için sonrasında ortamın büyüklüğüne göre ve istenilen ses şiddetine uygun hoparlör, hoparlörün konulacağı konumları, adetleri ve seçimleri sistemin işlevsel ve verimli çalışması için önemlidir.

Acil Anons ve Seslendirme Sistemleri Ürün Seçimi

Tasarlanan Sistemlerin diğer sistemlerle olan ilişkisine göre, gerekirse entegre bir sistem olması ve Birden fazla birimden oluşan büyük projelerde, kendi içinde network edilebilen veya LAN üzerinden kontrol edilebilen entegre sistemler için gerekli ara yüzlerin kullanılması da işlevsel ve verimli çalışması için önemlidir.

Anons Sistemi projelerinde acil durumlar için alarm bölgeleri ve kaçış eylem planları oluşturulup ona göre analizler yapılmalıdır.

Seslendirme ve Acil Anons Sistemleri Ürün Seçimi

Teknolojinin de gelişmesine bağlı olarak sadece görüntüde değil aynı zamanda sesin kalitesinde de iyileştirmeler gerçekleştirilmiştir. Buna bağlı olarak sesin çıkışı ve kalitesi de kullanılan teknolojiye göre “yüksek kalite” olarak (Hi-Fi) tanımlanmaktadır. Bu şekilde yüksek kalite Acil Anons ve Seslendirme Sistemleri için;

Kullanılacak ürünlerin sektörde kendini kanıtlamış belli kalitenin üstünde ürünlerden seçilmesine dikkat edilmelidir.

Aynı zamanda ses sistemi uygulaması yapacak firmanın teknik bilgi ve personel kapasitesi yeterli olduğundan emin olunmalıdır.

Seslendirme ve Acil Anons Sistemleri ürünlerimiz hakkında daha fazla bilgi almak için lütfen aşağıdaki butona tıklayın.

  • 24/7 Destek
  • Kaliteli Hizmet
  • Uygun Fiyatlar
  • 15 Yıllık Tecrübe
  • Yüksek güvenlik
  • Müşteri Memnuniyeti
Whatsapp
1
Whatsapp
Sağlıklı günler.
Bilgi veya teklif almak ister misiniz?